V pátek a sobotu 18. – 19. března proběhne na výstavišti v Českých Budějovicích již druhý ročník Jihočeských slavností vína, který navazuje na velmi úspěšný ročník předchozí. Na akci se představí převážně malí a střední vinaři z vinařských oblastí Morava a Čechy, ale i zástupci některých zahraničních vinařství a také vinotéky. Chybět nebude ani ochutnávka delikates vhodných k vínu, které si budou moci návštěvníci – stejně tak jako vystavovaná vína – zakoupit s sebou domů.

Slavnosti vína po celou dobu doprovodí cimbálová muzika a probíhat budou také různé soutěže. Degustovat se bude prostřednictvím „poukázek“, které budou k dispozici u vstupu do pavilonu T1, kde bude akce po tyto dva dny – v čase od 14 do 21 hodin – probíhat. Výstava se koná ve spolupráci s Vinařskou asociací ČR a pod záštitou ministra zemědělství, hejtmana Jihočeského kraje a primátora statutárního města České Budějovice.

Za jednodenní vstupné zaplatíte 100 Kč, za oba dny o 50 Kč více. Parkování je pro návštěvníky zdarma a další informace k akci naleznete na stránkách www.vcb.cz.

Scroll to Top