Novodobé Valtické vinné trhy navazují na více než stopadesátiletou historii vinných trhů ve Valticích. Ve dnech 13. – 14. 5. 2016 proběhne již jejich 49. ročník, díky čemuž je tato akce nejstarší celostátní vinařskou soutěží v ČR. Každoročně se jí účastní více než 150 tuzemských i zahraničních vinařských firem, které umožní návštěvníkům ochutnat téměř 1000 vzorků vín.

Během pátečního dopoledne odborná porota vyhlásí nejlepší vinaře a předá jim ocenění. Ve 14 hodin se pak areál na dva dny otevře veřejnosti.

Soutěž se významně liší od podobných výstav díky originálnímu pojetí i prestižností, protože získat ocenění na této výstavě patří mezi sny každého vinaře. Mimo medailí a diplomů získávají nejlepší vína také prestižní ocenění Šampion. Akce probíhá v unikátním prostoru Zimní jízdárny a Španělské konírny Valtického zámku. Díky tomu je i v nepříznivém počasí dostatek místa pro několik tisíc návštěvníků. Valtické vinné trhy celkově pozitivně ovlivňují nejen vinařské dění v ČR, ale také pomáhají propagovat celý region v čele s Valticemi – hlavním městem vína.

Vstupné: 100 Kč, Sklenička: 40 Kč, Katalog: 40 Kč, 1 bloček na konzumaci: 5 Kč

Více informací o výsledcích soutěže se dozvíte ZDE.

valtickevinnetrhy

Scroll to Top